Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Milí rrrodiče, jde mi o dobrrro vašich dětí stejně jako vám. Doufáme, že se Vám projekt líbí :) Jestli jsou mezi vámi někteří, kteří chtějí projektu pomoci, ozvěte se! Hledáme dobrrráky i aktivní rrrodiny.

Pro rodiče

Pořadatelem projektu POKLAD.cz a související hry je:

SOVI Sociálně-vzdělávací institut s.r.o.
Šípková 279
25162 Mukařov
IČO 27630641

Vaše případné dotazy posílejte prosím na adresu: poklad@poklad.cz

Chcete být pravidelně informování o novinkách v projektu POKLAD.cz? Zadejte Váš e-mail:
Kontrola proti spamu: opište následující kód třidvětřidvěsedm
Pravidla výletní hry si můžete stáhnout zde nebo si přečtěte text níže.

PRAVIDLA VÝLETNÍ HRY

1. Základní popis projektu

Hra POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 50 výletních tras pro půl- až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.

Projekt:
 • seznamuje děti hravou formou s výletními cíli, ale také učí děti základní cestovatelské orientaci a plánování cest.
 • přispívá ke komunikaci dětí během hry, vede k samostatnosti při plánování a přípravě výletu, při samotné realizaci výletu, hodnocení výletu či vyprávění zážitků s rodinnými příslušníky i vrstevníky.
 • podporuje rodiče při organizování volného času svých dětí a celé rodiny.

2. Cíl hry, systém hry a doprovodné úkoly

Cílem hry je sbírat body za aktivity, za které mohou děti později čerpat odměny.

Jak hra funguje:
 • Pořadatel hry s pomocí dobrovolníků vytvořil desítky výletních tras. Každá výletní trasa je popsána, vyznačena na mapě a je pro ni vytvořen GPS soubor. Většina výletních tras je orientována do klidné přírody a je na ní jeden nebo více zajímavých výletních cílů. Výletní trasa je na webu dobře popsána a tak si můžete vybrat vhodnou trasu dle kriterií – délka trasy, obtížnost trasy, turistický region, hodnocení apod.
 • Děti, které chtějí chodit na výlety, mají k dispozici cestovatelský deník, do kterého si vytváří záznamy z navštívených výletních tras.
 • Na každé výletní trase jsou umístěny dvě schránky (kešky), které obsahují návštěvní knihu a kontrolní razítko. Při jejich navštívení se můžete zapsat do návštěvní knihy, dát tam své osobní razítko a naopak kontrolní razítko z kešky otisknout do Vašeho cestovatelského deníku. POZOR! Ve schránce je umístěno kontrolní razítko bez inkoustové podušky. Tu si musíte přinést s sebou.
 • Poloha schránek (kešek) je vždy vyznačena na mapě a dále s pomocí GPS souřadnic pro případ, že využíváte při hledání přístroj či mobilní telefon s GPS navigací. GPS navigace ovšem není nutná, kešky lze najít jen s pomocí připravené mapy! Ke každé kešce máte navíc vždy nápovědu, s níž kešku jistě bez problémů vy nebo vaše děti najdete.
 • Součástí některých tras je také pokladnice s pokladem, umístěná blízkou atraktivního výletního místa. Zde si můžete koupit jednu z pohádkových postaviček, k níž dostanete dřevěnou minci. Pohádkových postaviček je celkem 20 druhů, přičemž v pokladnici naleznete vždy jen 3 druhy. Pro ostatní postavičky musíte navštívit další výletní místa.
 • Během výletu mají děti za úkol uhodnout tajenku trasy. Tu vyluští s pomocí indicií. Většinou jsou čtyři: 2 jsou umístěné v návštěvních knihách kešek na trase a 2 na samolepkách na dveřích vybraných restaurací na trase. Tajenka z nalezených indicí skrývá vždy jen jedno slovo. Zda je tajenka správně vyuštěna si ověříte v zápisu z výletu.
 • Dřevěnou minci můžete pustit do oběhu vložením do některé ze schránek (kešek). Pokaždé, když Vám ji někdo přemístí do jiné schránky, se Vám připíší body. Vaše mince tak může být přenášena přes různé schránky a vydělávat vám body. Vy sami můžete z každé schránky vzít jednu cizí minci a přemístit ji do schránky na Vašem dalším výletu. POZOR! Nepřemisťujte více cizích mincí. Body se Vám započtou vždy jen za jednu cizí minci do jedné kešky.
 • Plánovat výlet i vytvořit záznam z výletu můžete na webových stránkách www.POKLAD.cz.

3. Bodový systém a výhry

Připsat si body lze následujícími aktivitami:

AktivitaPočet získaných bodůOkamžik připsání bodů
Registrace na webovém portále POKLAD.cz10 bodůokamžitě
Spojení se s kamarádem přes portál POKLAD.cz1 bod
(každý z kamarádů)
ihned po potvrzení žádosti o přátelství (za stejného kamaráda lze body získat jen jednou)
Spojení se s nově registrovaným kamarádem přes portál POKLAD.cz5 bodů
(každý z kamarádů)
ihned po potvrzení žádosti o přátelství - pro získání plného počtu 5 bodů musí být jeden z kamarádů nově registrován na tomto portálu (lhůta 1 týden), jinak je připsán pouze 1 bod (za stejného kamaráda lze body získat jen jednou)
Koresponďák s 10 kontrolními samolepicími kupóny od výletních známek50 bodůihned po obdržení na adresu pořadatele hry
Vyluštění tajenky trasy výletu5 bodůokamžitě po zadání správné odpovědi (pokusů pro uhádnutí správné odpovědi je neomezeně; i při opakovaném zadání správné odpovědi se body přičtou pouze jednou)
Zakoupení dřevěné mince v některé z pokladnic a její uložení do některé ze schránek v přírodě (kešek)5 bodůihned poté, co někdo minci uloženou do schránky následně vyzvedne a vloží do jiné (potvrdí tak její existenci ve schránce)
Přenesení cizí dřevěné mince z jedné kešky do druhé1 bod
(tomu, kdo ji přenesl, a také majiteli mince)


Čerpat body lze na následující výhry*:

OdměnaPočet potřebných bodůPopis
Připínací placka „Hledám poklad“40 bodůPlacka o průměru 60 mm.
Cestovatelský deník70 bodůCestovatelský deník v kroužkové vazbě na 12 výletů s možností lepení mapy, místem na razítka a výletní známky.
Kvarteto POKLAD80 bodůKaretní hra POKLAD.cz
Karetní hra Černý Upír80 bodůKaretní hra POKLAD.cz
Cestovatelský deník s kompasem, osobním razítkem a inkoustovou poduškou120 bodůCestovatelský deník v kroužkové vazbě na 12 výletů s možností lepení mapy, místem na razítka a výletní známky + kompas, osobní dřevěné razítko a inkoustová poduška.
Stolní cestovní hra POKLAD.cz150 bodůZábavná hra na dovolenou nebo dlouhé zimní večery, která má některé prvky a grafiku shodnou s výletní hrou. Ke hře existují dvě její rozšíření v podobě karetních her „Kvarteto POKLAD“ a „Černý upír“.


*
Upozorňujeme, že bezplatné čerpání je možné do vyčerpání zásob těchto reklamních předmětů spolufinancovaných z prostředků Ministerstva pro místí rozvoj. V tomto případě při zaslání poštou na dobírku hradíte pouze balné a poštovné. Po vyčerpání dotovaných zásob reklamních předmětů bude na internetových stránkách uvedena nedotovaná cena. I v tomto případě to bude ale cena symbolická, protože projekt není pojat jako výdělečná aktivita. Pořadatel si vyhrazuje změny těchto Pravidel výletní hry.
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42