Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Jóóó, tak tady je máš! Ty prravé mince stačí vyzvednout, ke každé dostaneš rrovnou cerrrtifikát a placku na tvoje trriko, bágl nebo širák. A než poklad vyberreš, rrraději se ohlídni. To víš, člověk nikdy neví!

Detail pokladnice

Pokladnice Okolí Prahy - NymburskoChrám Nanebevzetí Panny Marie
Základní popis výletního místa:
Chrám Nanebevzetí Panny Marie je chrámem světla. Mohutná okna i celková dispozice stavby neměla ve své době v Čechách obdoby. Kombinuje cisterciácký důraz na prostotu a chudobu a gotický majestát katedrály. Výzdoba ve srovnání s dobovými stavbami skoro chybí, ale o to větší roli tu dostává samo světlo. Každou minutu proměňuje interiér a celou, už tak žensky subtilní stavbu, odlehčuje a unáší ji do nadzemských výšin.
Katedrála je ve srovnání s dalšími památkovými objekty skutečnou exkluzivitou a stojí za to ji vidět.

Adresa pokladnice:
Chrám Nanebevzetí Panny Marie
Zámecká 127
Kutná Hora 3

GPS: 49°57'35.43"N, 15°17'23.56"E

Kontakt:
e-mail: info@kostnice.cz
web: http://www.kutna-hora.net/chram-panny-marie.php

Otevírací doba:
duben – říjen:
pondělí - sobota 9:00 - 17:00
neděle 12:00 - 17:00
listopad - březen:
pouze na objednávku
Mince v pokladnici:
král
král
jezdec
jezdec
cyklista
cyklista
Pokladnice je součástí výletu:
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42