Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Není nad to, si dobře vybrrrat! Někteří frrajeři ani nepotřebují mapu a vyrrráží jen tak s GPS. Až si sbalíš batoh, klikni na jeho ikonu, ať si vytiskneš vše co potřebuješ do svého cestovatelského deníku.

Detail výletu

Pověsti k tomuto výletu

PANSTVÍ - Z Mladějova na hrad Trosky
Malebné zříceniny hradu Trosky jsou chloubou Českého ráje. Věže Panna a Baba ční na vysoké čedičové vyvřelině a říká se, že to jsou zkamenělé majitelky zdejšího hradu. Prý to bývala matka s dcerou, které se jednoho dne pohádaly tak, že je pekelné síly proměnily v mlčenlivé kameny. Přemnoho pověstí zahaluje zříceniny tajemstvím. Vypráví se tu o podzemních chodbách i o pokladu, ukrytém na hradě. Před mnoha a mnoha věky, v dobách, které jsou dávno minulostí, byl hradním pánem na Troskách Ota z Bergova. A jak čas plynul, stal se z něj loupeživý rytíř. Pověst praví, že se mu podařilo uloupit vskutku obrovské bohatství opatovického kláštera. Jednoho dne navštívil klášter v přestrojení a podařilo se mu tak zjistit, kde je poklad ukrytý. Lstivý Ota přesvědčil mnichy, aby mu ukázali svoje bohatství. Důvěřiví mniši zavedli pána do sklepení, tam otevřeli maličká dvířka v podlaze a sestoupili do hluboké podzemní síně, ve které se třpytilo samé stříbro. Druhou místnost ozařoval jas zlata a ve třetí byly skryty votivní předměty. Po několika dnech strávených mezi mnichy pán klášter opustil. Meškal zde již dost dlouho, aby poznal zvyky a řád kláštera. Čas míjel. Za jedné temné noci Ota z Bergova opatovický klášter přepadl a odnesl si odtud nedozírné bohatství, které ukryl na svém sídle ve věži Panna, pod obrovitý balvan, zasazený v zemi. Těžký kámen prý uzavírá vchod do nitra skály, kde se poklad do dnešních časů nachází. Mnoho bohatství chtivých lidí se již pokoušelo k pokladu dostat, ale zatím marně. Nikomu se dosud nepodařilo pohnout kamenem a najít tak cestu k třpytivému stříbru a zlatu.

seznam všech pověstí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42