Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Není nad to, si dobře vybrrrat! Někteří frrajeři ani nepotřebují mapu a vyrrráží jen tak s GPS. Až si sbalíš batoh, klikni na jeho ikonu, ať si vytiskneš vše co potřebuješ do svého cestovatelského deníku.

Detail výletu

Pověsti k tomuto výletu

TAJEMSTVÍ - Hrad Kost a okolí
Přemnoho pověstí se vypravuje o hradu Kost, čnícím uprostřed skal. A právě o hradu a nedalekém údolí, kterému se říká Plakánek, je naše pověst. Na hradě žil před věky, které jsou nenávratně minulostí, pán s krásnou mladou dcerou. A jak to bývalo tenkrát zvykem, otec chtěl dceru provdat jen za muže stejné nebo vyšší urozenosti a bohatství, než byla ona. Citům však člověk poručit nemůže, a tak se stalo, že se dcera hraběte zamilovala do chudého mládence ze vsi. Když se to otec dozvěděl, rozhněval se a dceři zakázal se dále s mladíkem stýkati. Po několika dnech se pán rozhodl, že dceru na hradě zavře, aby se s nikým nemohla setkat. Mladík tenkrát bloudil kolem hradu a pln smutku nevěděl, co si počít. Vypráví se, že ze slz, které uronil, se staly skály a v nich sídlí od té doby duch mládence, který se z lásky utrápil. Ani potom nenacházel pokoje a jeho teskný nářek je slyšet mezi skalami. A když se přižene bouře, mění se nářek v běsnění a ozývá se zuřivé kvílení. Pověst dále praví, že se ve skalách vedle mladíkova ducha usídlil i čert, který sem unesl i dívku z hradu. Její pláč se mísí s nářkem chudého mládence a za větrných dnů a nocí bývá ve skalách teskno. A právě podle nářku, který se skalami nese, se údolí od nepaměti říká Plakánek.

seznam všech pověstí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42