Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Není nad to, si dobře vybrrrat! Někteří frrajeři ani nepotřebují mapu a vyrrráží jen tak s GPS. Až si sbalíš batoh, klikni na jeho ikonu, ať si vytiskneš vše co potřebuješ do svého cestovatelského deníku.

Detail výletu

Pověsti k tomuto výletu

PANSTVÍ - Z Liběchova za skalními reliéfy pohádkových postav
Byl krásný letní den, kolem lesní stezky příjemně bublal průzračný potůček. Sluníčko prosvěcovalo celý les, který zářil jako v pohádce. Cesta příjemně utíkala a mladý kovářský učeň Jan se již těšil, až bude u své milé Aničky. Anička sloužila na liběchovském zámku a bydlela v blízké vísce u své babičky. Byla to křehká dívka s jemnou duší a krásnými dlouhými vlasy, které se vlnily jako sluneční paprsky. Anička se již na svého milého těšila a vyhlížela jej z malinkého okénka babiččiny chaloupky. Jan však neznal dobře cestu do Liběchova, a tak zanedlouho zabloudil v místním chmurném lese. Unaven si sedl na kámen při cestě a přemýšlel, kudy asi vede cesta za Aničkou. Po chvíli jej zmohla únava z daleké cesty a sluníčko jej uspalo ke spánku, plného krásných snů. Když se vzbudil, bylo již šero a lesem se začaly linout tajemné zvuky, navozující pocit strachu a nebezpečí. Jan však měl pro strach uděláno, a tak se s klidem zvedl a vydal se na cestu. Řekl si, že půjde stále jedním směrem, až dojde k nějakému stavení, kde se zeptá na cestu. Šel krásnou lesní cestou, která se posléze mírně stočila a začala prudce stoupat do vrchu. Jan se proplétal mezi urostlými borovicemi a pozoroval, jak se rychle v lese stmívá. Pojednou sebou trhl a zastavil se. Hleděl přímo do tváří dvou obřích čertů. Zprvu se zalekl, ale záhy poznal, že obě tváře jsou kamenné. Dívaly se upřeně přímo na Jana, který byl proti nim jako malý trpaslík... Když konečně Jan došel ke své milé, podělil se s ní o svůj lesní zážitek. Jaké bylo jeho překvapení, když zjistil, že Anička o čertech nejen ví, ale dokonce ráda chodí do blízkých lesů sbírat maliny, borůvky a lesní jahody. Vysvětlila proto Janovi, že hlavy čertů jsou dílem liběchovského zámeckého kuchaře, který díky pochopení majitele panství mohl využít svůj nesporný talent k tvorbě sochařských prací v okolních lesích.

seznam všech pověstí
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42