Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Není nad to, si dobře vybrrrat! Někteří frrajeři ani nepotřebují mapu a vyrrráží jen tak s GPS. Až si sbalíš batoh, klikni na jeho ikonu, ať si vytiskneš vše co potřebuješ do svého cestovatelského deníku.

Detail výletu

Proč podniknout tento výlet?
Za tajemnem se vydejte kousek od obce Liběchov. V lese, u obce Želízy jsou do pískovcových skal vytesány reliéfy pohádkových bytostí a hstorických postav.

Popis trasy výletu:
Začátek trasy je v obci Liběchov, kde stojí zámek Liběchov s rozsáhlým zámeckým parkem. Zámek je od povodní pro veřejnost stále uzavřen.
Do okolí jeho se vydáte z centra městečka severním směrem po modré značce. Pokračujte k jeskyňce Maří Magdalena kde se k vám za jeskyní připojí žlutá značka po níž dojdete k pískovcovéu bloku zvanému Harfenice. Reliéfy zde zobrazují několik hlav a ženu s harfou.
Pokračujte po modré k pískovcové skalce Had s vytesaným 9 m dlouhým reliéfem hada.
Na rozcestí odbočíte vpravo po modré až po cca 2 km dojdete do údolí potoka Liběchovka, kde leží obec Tupadly. Nad obcí stojí na vrchu Kostelec novorománský zámeček Slavín, vybudovaný na místě bývalé tvrze. V obci si můžete prohlédnout několik roubených stavení. Dále se pokračuje po modré značce jež vede podél toku Liběchovky až k obci Želízy. Překročíte potok a opět po modré vystoupáte k Čertovým hlavám, reliéfům připomínající hlavy dvou čertů dosahují výšky 10 m. Značka vás dále dovede k pískovcovému bloku Klácelka, kde si v jeskyni můžete prohlédnout reliéfy od vlastence Františka Matouše Skácela, po němž je jeskyně pojmenována. Prostor před jeskyní se nazývá Blaník a najdete zde reliéfy Jana Žižky, Prokopa Holého a postav trpaslíků kovající zbraně blanickým rytířům.
Kousek za Kácelkou se modrá vrací zpět, překročte Liběchovku a za ní společně se zelenou dojdete zpět k Liběchovu.

Pověsti k tomuto výletu:
Základní informace k výletu:


Bodový popis trasy:
Liběchov → Maří Magdalena → Harfenice → Had → Tupadly → Želízy → Čertovy hlavy → Klácelka → Liběchov

Zpestření na trase:
Koupaliště a kemp Želízy

Osvěžit se a relaxovat můžete na koupališti v Želízech, které nabízí v letní sezóně plavecký bazén a travnaté pláže ke slunění, možnost ubytování v chatkách, nebo v kempu a restauraci s venkovním posezením
Více na www.zelizy.cz

Indicii, ubytování a dobrou mňamku najdeš v:

Ubytování přátelské dětem a rodině:

Schránky umístěné na této trase:
 • K021 - Želízy
  GPS formát 1: 50,42239° N, 14,46572° E
  GPS formát 2: 50° 25,343' N, 14° 27,943' E
  GPS formát 3: 50° 25' 20.6" N, 14° 27' 56.6" E
  bližší popis
 • K022 - Harfenice
  GPS formát 1: 50,43564° N, 14,45325° E
  GPS formát 2: 50° 26,138' N, 14° 27,195' E
  GPS formát 3: 50° 26' 8.3" N, 14° 27' 11.7" E
  bližší popis
Fotky výletu:
Čertovy hlavy
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42