Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Není nad to, si dobře vybrrrat! Někteří frrajeři ani nepotřebují mapu a vyrrráží jen tak s GPS. Až si sbalíš batoh, klikni na jeho ikonu, ať si vytiskneš vše co potřebuješ do svého cestovatelského deníku.

Detail výletu

Proč podniknout tento výlet?
V krajině Polabské nížiny si nelze nepovšimnou hory Říp pro mnoho Čechů místo, které je alespoň jednou za život třeba navštívit.

Popis trasy výletu:
Na trasu se vydáváte ze železniční stanice města Roudnice nad Labem. Ve městě stojí původní románský hrad značného významu, později přestavěný na monumentální barokní zámek. V sousedství zámku najdete bývalý kapucínský klášter s kostelem sv. Václava a zámeckou jízdárnou kde je umístěna galerie moderního českého umění. Na náměstí lze vidět měšťanské domy, kašnu se sochou sv. Vavřince a pomník Jana Husa. Za zmínku stojí zachovalá věž Hláska, čtyřboká věž jejíž poloha blízko náměstí umožňuje zhlédnout z ochozu nejen historické centrum Roudnice, ale také téměř celé město a široké okolí. Od železniční zastávky půjdete východně podél toku Labe do centra, z centra se držíte červené značky. Projdete městem a za silnicí dojdete do lesa Krabčické obory, odtud až do obce Krabčice. Stále po červené projdete obcí, vydáte se vpravo a míříte k hoře Říp, kterou již krásně vidíte. Na konci Krabčič sejdete z hlavní silnice a po silničce dojdete k úpatí hory Říp na parkoviště pro automobily. Z parkoviště pokračujete lesem prudčeji na vrchol hory po jejím východním úbočí. Na samém vrcholu, v nadmořské výšce 456 m. n. m., stojí románská rotunda sv. Jiří a sv. Vojtěcha. Dolů sestupujete po červené značce společně se žlutou jihozápadním směrem po úbočí hory, odkud červená dále zahýbá vlevo a mírně klesá na konec trasy k obci Ctiněves. Zpět se můžete vrátit ze železniční zastávky na severním okraji obce.

Pověsti k tomuto výletu:
 • TAJEMSTVÍ - Na horu Říp
  Kdysi dávno tu pobývalo mnoho významných alchymistů a alchymie tu v jejich rukou kvetla. Opustíme zámek a vydáme se do kostela Narození Panny Marie. V... [celá pověst]
Základní informace k výletu:


Bodový popis trasy:
Roudnice nad Labem - Krabčice - Říp - Ctiněves

Pokladnici najdeš v:

Indicii, ubytování a dobrou mňamku najdeš v:

Ubytování přátelské dětem a rodině:

Další indicii najdeš v:

Schránky umístěné na této trase:
 • K035 - Krabčická obora
  GPS formát 1: 50,41033° N, 14,29491° E
  GPS formát 2: 50° 24,62' N, 14° 17,695' E
  GPS formát 3: 50° 24' 37.18" N, 14° 17' 41.682" E
  bližší popis
 • K036 - Na červené z Řípu
  Problematická keška, možná ztracena. 2x nenalezena.

  GPS formát 1: 50,38368° N, 14,2859° E
  GPS formát 2: 50° 23,021' N, 14° 17,154' E
  GPS formát 3: 50° 23' 1.26" N, 14° 17' 9.24" E
  bližší popis
Fotky výletu:
Hora Říp
Říp rotunda
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42