Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Není nad to, si dobře vybrrrat! Někteří frrajeři ani nepotřebují mapu a vyrrráží jen tak s GPS. Až si sbalíš batoh, klikni na jeho ikonu, ať si vytiskneš vše co potřebuješ do svého cestovatelského deníku.

Detail výletu

Na hrad Kokořín
Výlet KokořínskoNa hrad Kokořín
Pěší výlet 15,70 km
Doba výletu 3:30 hod
Proč podniknout tento výlet?
Kokořínsko, to je malebná příroda plná pískovcových skal, tajemných roklí a třeba krásných jezírek jehož středem je hrad Kokořín.

Popis trasy výletu:
Trasa začíná v železniční stanici v Mšenu, odkud se vydejte po modré značce, která vede do města. V Mšenu můžete navštívit v druhém patře radnice městské muzem. Expozice se nalézá ve dvou místnostech a vidět zde můžete starobylé cechovní štíty zdejších truhlářů, zámečníků a ševců. Druhá část expozice ukazuje měšťanský interiér z 19. století.
Ať už se rozhodnete pro prohlídku muzea a města nebo ne, pokračujte na výletní trasu. Na rozcestí se vydejte po červené, která spolu se zelenou vede k okraji obce Sedlec. Odtud se po červené dostanete do rokle Kočičina připomínající místy divoký skalní kaňon. Po dvou kilometrech cesty se napojíte na žlutou značku, která spolu s červenou vyústí do údolí potoka Pšovka u Kokořínského Dolu. Údolím prochází silnice po níž pokračujte vpravo k Podhradské tůni, protáhlému rybníku podél nějž dojdete ke křižovatce silnic. Tady odbočte vlevo po modré, podél serpentin silnice vzhůru až k malému tunelu, ten projděte a za ním odbočte po modré k hradu Kokořín.
Při prohlídce hradu se dozvíte, že hrad postavil pravděpodobně pražský purkrabí Hynek Berka z Dubé. Dominantou hradu je 38 m vysoká vyhlídková věž a palác, části hradu, které představují obytnou a obrannou funkci. Z expozice můžete vidět ukázky zbraní, keramiky a dobového nábytku. Romantickou atmosférou hradu Kokořín se inspiroval např. K. H. Mácha nebo Antonín Mánes. Jedna z pověstí o hradu povídá, že z dob loupeživého rytíře, který na hradě pobýval, zůstal v dolní duté části věže ukryt poklad. Skryté bohatství hlídá duch kokořínského myslivce s plamenem v ruce.
Po prohlídce hradu se vraťte k silnici a pokračujte vpravo dalšími serpentinami na okraj lesa odkud vede silnice po rovině do obce Kokořín. Uprostřed obce stojí barokní zámek, který není přístupný a sousoší sv. Mikuláše stojící v sousedství zámku na malém náměstíčku. Okolo zámku se rozkládá park pod kterým se nacházejí jeskyně zvané Staráky, pozůstatky někdejší tvrze.
Z centra se vydejte jižně po neoznačené trase směrem na Kokořínek, z níž odbočuje cesta Ochozka, která vede do Kokořínského dolu a odkud se můžete autobusem vrátit zpět do Mšena.

Pověsti k tomuto výletu:
 • TAJEMSTVÍ - Na hrad Kokořín
  Na Kokoříně žil v dávných dobách loupeživý rytíř. Byl to pán krutý a chtivý peněz a bohatství. Častokrát proto vyjížděl do okolních hlubokých lesů a s... [celá pověst]
Základní informace k výletu:


Bodový popis trasy:
Mšeno → Sedlec → Kočičina → Kokořínský důl → Hrad Kokořín → Kokořín obec → Kokořínský důl

Zpestření na trase:
Městské lázně Mšeno
respektive místní koupaliště je ideální místo pro všechny kdo se chtějí osvěžit.
Otevřeno:
červen
pondělí - pátek 14:00 - 19:00
sobota - neděle 10:00 - 19:00
červenec – srpen
denně 10:00 – 19:00
http://www.mestomseno.cz/index.php?cmd=page&id=14

Pokud se vám Kokořínsko zalíbí sjeďte si jej na koloběžce. Zapůjčit si ji můžete v půjčovně turistických koloběžek, více na:
http://www.kokobezka.cz/

V sezoně se můžete pod hrad dopravit vyhlídkovým vláčkem
Informace o odjezdech a zastávkách najdete pod http://pobuda.kokorin.info/vyhlidkovy-vlacek/

Pokladnici najdeš v:

Indicii, ubytování a dobrou mňamku najdeš v:

Ubytování přátelské dětem a rodině:

Schránky umístěné na této trase:
 • K063 - U rozcestníku Kočičina
  GPS formát 1: 50,42816° N, 14,59025° E
  GPS formát 2: 50° 25,69' N, 14° 35,415' E
  GPS formát 3: 50° 25' 41.385" N, 14° 35' 24.883" E
  bližší popis
 • K064 - U staré chatky
  GPS formát 1: 50,43886° N, 14,57938° E
  GPS formát 2: 50° 26,332' N, 14° 34,763' E
  GPS formát 3: 50° 26' 19.895" N, 14° 34' 45.756" E
  bližší popis
Fotky výletu:
Kokořín
Kokořín
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42