Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Není nad to, si dobře vybrrrat! Někteří frrajeři ani nepotřebují mapu a vyrrráží jen tak s GPS. Až si sbalíš batoh, klikni na jeho ikonu, ať si vytiskneš vše co potřebuješ do svého cestovatelského deníku.

Detail výletu

Proč podniknout tento výlet?
Výlet do Posázavské krajiny patří mezi nejzajímavější v okolí Prahy. Hluboké romantické údolí je zajímavé z botanického hlediska, v okolí řeky najdete zase spoustu zajímavých historických památek.

Popis trasy výletu:
Stezka místy vytesaná ve skále vás provede místy ležícími na dolním toku Sázavy. Vychází se z obce Davle, kde se od železniční zastávky vydáte po červené značce.
První zmínka o obci Davle je spojována se založením benediktinského kláštera sv. Jana Křtitele. Ve druhé polovině 13. století upoutalo okolí soutoku pozornost nálezy zlata. Historie Davle je také nerozlučně spojena s plavením dřeva, voroplavbou i ostatní plavbou po Vltavě a Sázavě.
Po červené, po cca 3 km mírném oblouku řeky dojdete k lávce, po níž přejdete. Před obcí Píkovice jdete po červené vlevo a pokračujete podél řeky. Přibližně 2 km od Píkovic cesta stoupá mírně vpravo a kopíruje tak tok řeky ve větší výšce nad skalami. Za nimi následuje krátké klesání k jednomu z malých potoků a poté prudce vystoupíte a pokračujete po pěšině vedoucí po vrstevnici nad řekou až dojdete k obci Hostěradice.
Kousek za obcí přejdete na druhý břeh Sázavy, kde se nachází obec Kamenný Přívoz kde trasa končí. V obci si můžete prohlédnout raně barokní kostel sv. Ludmily a poté se z vlakové zastávky vrátit zpět do Davle.

Máte-li chuť si trasu prodloužit o 11,5 km až do Týnce nad Sázavou pokračujte z Kamenného Přívozu po červené značce do horní části obce odkud vede cesta po okraji lesa k obci Prosečnice.
Za obcí vstoupíte do Hornopožárského lesa, jehož největším vrcholem je Grybla a ve stejnojmenné přírodní rezervaci narazíte na lovecký zámeček Horní Požáry k němuž dojdete po červené značce asi kilometr za Prosečnicí.
Od zámečku klesáte po červené značce kde na okraji lesa minete chatovou osadu, hájovnu a pokračujete přes výběžek lesa, kde se připojí modrá značka. Po ní dojdete k silnici. Spolu s červenou a modrou značkou dojdete na rozcestí a pokračujete po modré kdy zleva obejdete vrchol Holého vrchu a sestoupíte lesem k obci Týnec nad Sázavou.
V Týnci stojí za prohlídku hradní areál s románskou rotundou a gotickou věží. Věž slouží jako rozhledna z níž je pěkný výhled do okolí a je to také sídlo Netopýra velkého. V areálu hradu si můžete prohlédnout městské muzeum s prohlídkou týnecké kameniny a archeologickým nálezů z okolí města.
Z centra Týnce můžete odjet vlakem zpět do Davle nebo si trasu prodloužit do Chrástu nad Sázavou.
Základní informace k výletu:


Bodový popis trasy:
Davle → Sázava → Píkovice → Medník → Hoštěradice → Kamenný Přívoz

Zpestření na trase:
Vojenské technické muzeu Lešany
Mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou, v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren se od roku 1996 nachází expozice Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu Praha. V současné době ji tvoří více než 700 historických tanků, kanónů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel, raketová technika, spojovací a ženijní prostředky a logistický materiál pocházející z období od roku 1890 až do současnosti.

Lanový park Týnec nad Sázavou - nachází se na samotném břehu „Zlaté řeky“ Sázavy v centru Týnce nad Sázavou. Dominantou lanového parku je lanovka nad hučícím řekou, která spojuje pravý břeh se zeleným ostrovem, na kterém se nachází „srdce“(centrum) lanového parku s 15 tepnami (překážkami).
http://www.bisport.cz/cz/lanovy-park

Pokladnici najdeš v:

Indicii, ubytování a dobrou mňamku najdeš v:

Ubytování přátelské dětem a rodině:

Schránky umístěné na této trase:
 • K093 - Před Pikovicemi
  GPS formát 1: 49,87608° N, 14,41873° E
  GPS formát 2: 49° 52,565' N, 14° 25,124' E
  GPS formát 3: 49° 52' 33.9" N, 14° 25' 7.44" E
  bližší popis
 • K094 - U Třebsínského potoka
  GPS formát 1: 49,85961° N, 14,46658° E
  GPS formát 2: 49° 51,577' N, 14° 27,995' E
  GPS formát 3: 49° 51' 34.6" N, 14° 27' 59.7" E
  bližší popis
Fotky výletu:
Kamenný přívoz
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42