Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Není nad to, si dobře vybrrrat! Někteří frrajeři ani nepotřebují mapu a vyrrráží jen tak s GPS. Až si sbalíš batoh, klikni na jeho ikonu, ať si vytiskneš vše co potřebuješ do svého cestovatelského deníku.

Detail výletu

Proč podniknout tento výlet?
Královské město Kutná Hora ve středověku přitahovalo pozornost především svým nerostným bohatstvím po objevení stříbra. Na této výletní trase vás neseznámíme s městem a jejími památkami, ale projdete si oblastí kolem Kutné hory.

Popis trasy výletu:
Vyrážíte z vlakové zastávky Kutná Hora-město, odkud se vydáte po žluté značce. Žluté značky se držíte po celou dobu trasy.
Pokud se rozhodnete pro prohlídku města, určitě navštivte druhou nejnavštěvovanější památku Chrám Sv. Barbory, jež je zasvěcena patronce všech horníků. Z dalších středověkých staveb si nenechte uniknout Hrádek, kde dnes sídlí Muzeum stříbra. Součástí jeho prohlídky je cesta podzemní štolou, zažijete tak pocity kuhnohorských horníků. Ujít si nenechte Vlašký dvůr, rozsáhlý komplex budov, kde se dozvíte základní informace o mincovnictví. V Kutné Hoře je mnoho dalších historických zajímavostí, které vám výletní den jistě příjemní.
Po prohlídce pamětihodností se vydejte na první zastávku, která je v jihozápadní části Kutné Hory u kostela Nejsvětější Trojice.
Jde o hřbitovní kostel, uvnitř kterého je významné pozdně gotické pastoforium, novogotický oltář a další zařízení je barokní.
Od kostela pokračujte přes Makovičky a Přítoky, až dojdete k rozcestí U Bezhlavého Jana, stále se držte žluté značky, která vás povede ke kopcům Malý Kuklík a Velký Kuklík z jejichž vrcholů se nabízí krásné panorama Kutné Hory.
Ovocnými sady projdete obcí Grunta do obce Kaňk. Zdejší kopec a jeho okolí bylo provrtáno chodbami nejstarších kutnohorských dolů. Vystoupáte na vrchol k přírodní rezervaci Kaňk, jehož území je známo též místním názvem „Na vrších“. Z vrcholu dojdete do městské části Sedlec.
V Sedleci stojí gotický chrám cisterciáků s kostely Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Dnešní podobu získal chrám během umělecky velmi cenné úpravy ve stylu barokní gotiky v letech 1702 - 1709, v roce 1995 pak byl zapsán do seznamu památek UNESCO.
Naproti klášteru na místě zvaném Kostnice stojí hřbitovní kostel Všech svatých s kaplí, jejíž výzdoba je vytvořena výhradně z lidských kostí 30 tisíc obětí moru a válečných událostí. Z lidských lebek a kostí je uspořádán oltář a lustr obsahující všechny kosti lidského těla. Kosti zde prý po léta rovnal slepý řeholník.
Od kláštera v Sedlci se vraťte zpět do Kutné Hory.
Základní informace k výletu:


Bodový popis trasy:
Kutná Hora → Přítoky → Malý Kuklík → Velký Kuklík → Grunta → Kaňk → Sedlec → Kutná Hora

Zpestření na trase:
Aquapark Kutná Hora
Kutnohorská plovárna nabízí 932m2 vodní plochy, která se rozděluje na plaveckou a rekreační část (voda v bazénech je přihřívaná), dále dva kurty na plážový volejbal.
http://www.tjsparta-kh.cz/

Pokladnici najdeš v:

Indicii, ubytování a dobrou mňamku najdeš v:

Ubytování přátelské dětem a rodině:

Další indicii najdeš v:

Schránky umístěné na této trase:
 • K047 - Kaňk - vzpoura horníků
  GPS formát 1: 49,96667° N, 15,26667° E
  GPS formát 2: 49° 58' N, 15° 16' E
  GPS formát 3: 49° 58' 0" N, 15° 16' 0" E
  bližší popis
 • K048 - Panorama mezi Kuklíky
  GPS formát 1: 49,95° N, 15,23333° E
  GPS formát 2: 49° 57' N, 15° 14' E
  GPS formát 3: 49° 57' 0" N, 15° 13' 60" E
  bližší popis
Fotky výletu:
Kutná Hora
Kostnice
Kostnice 2
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42