Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Není nad to, si dobře vybrrrat! Někteří frrajeři ani nepotřebují mapu a vyrrráží jen tak s GPS. Až si sbalíš batoh, klikni na jeho ikonu, ať si vytiskneš vše co potřebuješ do svého cestovatelského deníku.

Detail výletu

Kunratickým lesem
Výlet Posázaví - BenešovskoKunratickým lesem
Pěší výlet 8,00 km
Doba výletu 2:25 hod
Proč podniknout tento výlet?
Pokud se chcete projít na čerstvém vzduchu a neopouštět město je pro vás ideální trasa do Kunratického lesa. Najdete zde dětská hřiště, hájovnu s výběhem pro zvěř nebo si procházku můžete zpestřit posezením v restauraci u Krále Václava IV.

Popis trasy výletu:
Od metra C, zastávky Roztyly vyrážíte po modré značce až do Kunratického lesa. Součástí území je také přírodní památka Údolí Kunratického potoka.
Celý les se nachází na historickém území, které je spojeno zejména s králem Václavem IV., který byl nejznámějším majitelem Kunratického panství. Rozlehlý lesní komplex má bohaté zastoupení různých dřevin, od dubů, bříz, olší atd. můžete zde vidět i nevšední jedli. Nachází se tu taktéž celá řada zvířat jako jezevec lesní, veverky, zajíci, bažanti, srnci a občas i lišky.
První zastávka je u dřevěného šestibokého altánu od nějž z rozcestí dojdete po široké cestě k dalšímu rozcestí Velký altán. Od altánu vás modrá značka povede vlevo do dubové aleje a dále pokračuje po okraji lesa, kde se v blízkosti zástavby stáčí vpravo.
Dojdete k rozcestí Pod Chodovem, na kterém odbočte vpravo. Po kilometru narazíte na daší rozcestí Na Knížecí v blízkosti městské části Kunratice. Po modré značce odbočte opět vpravo a po široké cestě zamiřte do lesa. Po chvilce narazíte na okraji dubového lesa na zbytky středověkého opevnění. Jde o pozůstatky opevnění, které zde vybudovala husitská vojska při dobývání Nového hrádku, k jehož zřícenině zanedlouho dojdete.
Ke zřícenině pokračujte na konec hřebene, který ze tří stran obtéká Kunratický potok. Na základě provedených průzkumů lze usuzovat, že se jednalo o pevnost s příkopy, věží a poměrně mohutným palácem. Hrádek měl původně charakter letního sídla, který si zde nechal vybudovat Václav IV. Hrad byl v roce 1420 dobyt Husity, vypálen a pobořen. Hrad už poté nebyl obnoven, z jeho zbytků se do dnešních dnů dochovala přízemní část paláce, malé zbytky věže, hradeb a příkop.
Poté co si prohlédnete zříceninu sestoupíte po modré značce úzkou pěšinou do údolí Kunratického potoka. Zde se každoročně pořádá populární terénní závod Velká Kunratická. Na rozcestníku za lávkou přes potok odbočte vpravo po žluté značce, po ní dojdete podél potoka k výletní restauraci U Krále Václava IV. Zde se můžete občerstvit nebo o okousek dál stojí hájovna s výběhy pro daňky a srnce.
Trasa dále pokračuje po žluté značce plochým údolím k rybníku Labuť. Od rybníka vás značka povede vpravo a po větší cestě, která lemuje severní okraj lesa dojdete zpět ke stanici metra Roztyly.
Základní informace k výletu:


Bodový popis trasy:
Horní Roztyly → Velký altán → Pod Chodovou → Na Knížecí → Nový Hrádek → U Krále Václava IV. → Labuť → Horní Roztyly

Indicii, ubytování a dobrou mňamku najdeš v:

Ubytování přátelské dětem a rodině:

Schránky umístěné na této trase:
 • K121 - Rybník Labuť
  GPS: 50°02´00,5N, 014°27´32,3"E
  bližší popis
 • K122 - Kunratický potok
  GPS formát 1: 50,01803° N, 14,47214° E
  GPS formát 2: 50° 1,082' N, 14° 28,329' E
  GPS formát 3: 50° 1' 4.9" N, 14° 28' 19.71" E
  bližší popis
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42