Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Není nad to, si dobře vybrrrat! Někteří frrajeři ani nepotřebují mapu a vyrrráží jen tak s GPS. Až si sbalíš batoh, klikni na jeho ikonu, ať si vytiskneš vše co potřebuješ do svého cestovatelského deníku.

Detail výletu

Proč podniknout tento výlet?
Oblast Voděradských bučin byla vyhlášena přírodní rezervací, jež vedle různých druhů bučin ochraňuje i velké množství živočišných druhů. Leží jen pár kilometrů jižně od silnice mezi Říčany a Kostelcem n. Č. lesy, mezi obcemi Louňovice, Jevany a Černé Voděrady.

Popis trasy výletu:
Vyrážíte jižně po zelené značce od autobusové zastávky v obci Vyžlovka až k jejímu okraji. Tady vede zelená značka rovně, vy se však vydejte vpravo po neoznačené silnici až ke hrázi Vyžlovského rybníka.
Před vámi se rozprostírá přírodní rezervace Voděradské bučiny. Hlavním předmětem ochrany je rozsáhlý komplex kyselých a květnatých bučin s typickou flórou a faunou.
Rezervací také vede jedna z prvních naučných stezek u nás. Začátek stezky je u rybníka Jan, poté následuje 18 zastávek a konec je u malého rybníčku jihovýchodně od Jevan. Stezka seznamuje s flórou a faunou rezervace či geologickými jevy.
Vy však pokračujte v cestě po žluté značce, částečně po lesní a vozové cestě, až k rozcestí Pod Kobylou. Od rozcestí asi cca po dvou kilometrech dojdete k rozcestí na kterém se vydejte po červené značce další 1,5 km.
U pamětní desky J. Sigmonda se napojte na zelenou značku, která vás dovede k hájovně Bučina. Od hájovny je to malý kousek k dalšímu rozcestí na kterém se vydejte po červené značce až k Jevanskému rybníku, následně podél rybníka Švýcar a Jan.
Rybníky patří mezi soustavu deseti rybníků zahrnující povodí Jevanského potoka. V létě je můžete využít ke koupání , rybaření a nebo pokud vyrazíte na tuto výletní trasu na podzim v období výlovu můžete zažít nevšední zážitek a třeba si vylovenou rybu zakoupit přímo na hrázi Jevanského rybníka.
Pokračujte stále po červené značce k rozcestí Pod Sv. Janem a odtud po neznačené cestě a částečně po silnici necelé dva kilometry až do obce Vyžlovka odkud se můžete vrátit zpět do místa bydliště.
Základní informace k výletu:


Bodový popis trasy:
Vyžlovka → Vyžlovský rybník → Pod Kobylou → Černé Voděrady → Jevanský rybník → Rybník Švýcar → Rybník Jan → Vyžlovka

Zpestření na trase:
Koupaliště Vyžlovka
Ideální místo pro relaxaci, sportovní činnost, různé druhy zábavy, prostředí je velmi vhodné pro děti.
Areál koupaliště otevřen denně od 10:00 - 18:00 podle počasí
Více informaci na http://www.vyzlovka.cz/obec/index.php?odkaz=koupaliste

Indicii, ubytování a dobrou mňamku najdeš v:

Ubytování přátelské dětem a rodině:

Schránky umístěné na této trase:
 • K011 - Starý pařez
  GPS formát 1: 49,96214° N, 14,785° E
  GPS formát 2: 49° 57,728' N, 14° 47,1' E
  GPS formát 3: 49° 57' 43.706" N, 14° 47' 6" E
  bližší popis
 • K012 - Kamenní bratříčci
  GPS formát 1: 49,95057° N, 14,80848° E
  GPS formát 2: 49° 57,034' N, 14° 48,509' E
  GPS formát 3: 49° 57' 2.052" N, 14° 48' 30.516" E
  bližší popis
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42