Nejsi přihlášen! přihlásit | registrovat | zaslání hesla
 
Není nad to, si dobře vybrrrat! Někteří frrajeři ani nepotřebují mapu a vyrrráží jen tak s GPS. Až si sbalíš batoh, klikni na jeho ikonu, ať si vytiskneš vše co potřebuješ do svého cestovatelského deníku.

Detail výletu

Z Nelahozevsi na zámek Veltrusy a zpět
Výlet Okolí Prahy - MělnickoZ Nelahozevsi na zámek Veltrusy a zpět
Pěší výlet 12,50 km
Doba výletu 2:30 hod
Proč podniknout tento výlet?
Kousek od Prahy stojí na březích Vltavy dva zámky. Nádherný renesanční zámek Nelahozeves s cenou sbírkou obrazů a barokní letní zámecké sídlo Veltrusy s nádherným přírodně-krajinářským parkem.

Popis trasy výletu:
Po modré značce vyražte od vlakové stanice Nelahozeves k okraji obce na most přes řeku Vltavu. Za mostem zahněte doleva, projdete parkovištěm k modré značce, která vede vpravo až k bráně Veltruského zámku. Za vidění zde určitě stojí rozlehlý zámecký park s Chrámem přátel venkova a zahrad, který je považován za nejhezčí architekturu v parku, dórský pavilon a na malé louce uprostřed lesa socha boha války Marta. U můstku přes vltavské rameno je k vidění egyptská sfinga, která vznikla na základě Napoleonovy výpravy do Egypta a kousek opodál můžete vidět také pozůstatky Egyptského kabinetu. Nezapomeňte zhlédnout romanticko-novogotickou budovu Červeného mlýna a pavilon Marie Terezie. Na další trasu pokračujte od zámku k dančí oboře a z parku vyjdete bránou do obce Veltrusy. Odbočíte vpravo ke kostelu narození sv. Jana Křtitele, půjdete podél kostela rovně až k místu, kde se zprava napojí modrá značka. Za křižovatkou u bývalého kláštera modrou značku opustíte a po vedlejší silnici dojdete k mostu přes Vltavu. Od mostu se vydejte vlevo proti proudu Vltavy k železniční trati a po červené až k obci Nelahozeves. Renesanční zámek v Nelahozevsi je výrazný stavební masív v půdorysu tvaru U. Uvnitř zámku se nachází sbírka expozice starých zbraní a uměleckého řemesla roudnických Lobkoviců. Na jižních stráních pod zámkem a u zámku se rozprostírá park s 50 druhy dřevin. V obci najdete ještě památník Antonína Dvořáka, jeho rodný dům zde žil a ve kterém v současnosti najdete expozii ze skladatelova děství a mládí. Prohlédnout si v Nelahozevsi můžete také gotický kostel sv. Ondřeje s dřevěnou zvonicí. Zpět do Nelahozevsi se vrátíte z vlakové stanice, která je severně od zámku.

Pověsti k tomuto výletu:
Základní informace k výletu:


Bodový popis trasy:
Nelahozeves → zámek Veltrusy → veltruský park → Nelahozeves → zámek Nelahozeves

Zpestření na trase:
Zámek Veltrusy nabízí cyklotrasu s průvodcem
Okruh s výkladem po vybraných architektonických  a přírodních zajímavostech zámeckého parku.
Možnost zapůjčení kola, doba trvání projížďky cca 90 min.

Pokladnici najdeš v:

Indicii, ubytování a dobrou mňamku najdeš v:

Ubytování přátelské dětem a rodině:

Schránky umístěné na této trase:
 • K087 - Tři stromky
  GPS formát 1: 50,27929° N, 14,32302° E
  GPS formát 2: 50° 16,757' N, 14° 19,381' E
  GPS formát 3: 50° 16' 45.444" N, 14° 19' 22.872" E
  bližší popis
 • K088 - Červený mlýn
  Problematická keška, možná ztracena. 5x nenalezena.

  GPS formát 1: 50,29039° N, 14,33319° E
  GPS formát 2: 50° 17,423' N, 14° 19,991' E
  GPS formát 3: 50° 17' 25.404" N, 14° 19' 59.484" E
  bližší popis
Fotky výletu:
Zámek Veltrusy
Sfinga
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
POKLAD.cz je časově neomezenou hrou, která podporuje cestování rodin s dětmi ve věku 8-15 let. K dnešnímu dni je pro Vás připraveno 53 výletních tras pro půl až celodenní výlety ve Středočeském kraji a Českém Ráji. Na těchto trasách můžete odhalovat tajemství, hledat ukryté kešky či získat putovní dřevěné mince v místech pokladnic. To vše s pomocí připravených map nebo Vašich GPS přístrojů. Bude nám potěšením, pokud se do tohoto projektu zapojí zvídavé ratolesti i ochotní rodiče. Marketingové aktivity projektu jsou spolufinancovány tvůrcem hry a Ministerstvem pro místní rozvoj.
Kontaktní adresa pro Vaše případné dotazy: poklad@poklad.cz.

Novinky

Papouch Ferda
Papouch Ferda
Hurrrrá na prrrráááázniny! Kdo se kam chystáte suchozemci??
28.6.2013 18:06:51
Poklad.cz
Poklad.cz
Ahoj suchozemci! Velká voda určitě na některých výletních trasách poškodila i skryté poklady. Očekáváme vaše depeše, kde je potřeba sjednat nápravu. DÍKY!
21.6.2013 09:58:14
Papouch Ferda
Papouch Ferda
Posádko, prrrázdniny jsou za dveřmi a to je příležitost vyrrrazit za poklady. Stále je spousta trrras, které zatím nikdo neprrrobádal. Jsem tedy zvědav, kdo je letos "pokoří" :-)
21.6.2013 09:51:47
Papouch Ferda
Papouch Ferda
A pokud některrrá pirrrátská banda vyrrrazí až v neděli 2. 6. tou samou trrrasou, může zažít v železničním muzeu parrrádní oslavu dětského dne. Co tu zažijete, uvidíte? Cesta parrrním vlakem, výstava parrrních a motorrrových lokomotiv, prrrovoz modelového kolejiště, hrrry a soutěže. Prrrostě parrrádní zábava :-)
31.5.2013 19:08:42